گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با معاون نخست وزیر مجارستان


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات

ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با معاون نخست وزیر مجارستان

ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست با معاون نخست وزیر مجارستان

 

در پی سفر موفقیت آمیز آقای دکتر زولت شمین معاون نخست وزیر مجارستان و اقای لاتورسای معاون پارلمان این کشور به جمهوری اسلامی ایران و بازدید آنها از  استانهای قم، فارس، اصفهان و یزد و دیدار و گفتگو با مقامات عالی کشورمان ، آقای غلامعلی رجبی یزدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست با معاون نخست وزیر مجارستان دیدار نموده و ضمن ارزیابی نتایج سفر ،  محورهای اصلی توافق شده با مقامات کشورمان را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.  

آقای دکتر شمین در ابتدا از مهمان نوازی مقامات و مردم شهرهای قم، شیراز، اصفهان و یزد تشکر نموده و اظهار داشت که با انجام این سفر، نگرش جدیدی نسبت به کشورمان یافته و به این نتیجه رسیده که فرهنگهای دو ملت ایران و مجارستان شباهتهای بسیاری داشته و به یکدیگر نزدیک می باشند.

وی همچنین تقویت همکاریهای استانی بین تهران و بوداپست، شیراز و پچ، یزد و یاسبرین را خواستار شده و از امضا خواهرخواندگی بین اصفهان با شهرهای مجارستان حمایت و پشتیبانی نمود. معاون نخست وزیر مجارستان به تقویت همکاریهای اقتصادی و بازرگانی بین دو کشور اشاره نموده و اظهار امیدواری نمود با استفاده از بستر بانکی که توسط اگزیم بانک و دیگر بانکهای مجارستان با بانکهای ایرانی ایجاد خواهد شد، شاهد افزایش تعاملات تجاری و بازرگانی باشیم.

آقای دکتر شمین همچنین به ملاقات با استانداران استانهای فوق الذکر اشاره داشته و تاکید نمود که نیاز است توانمندیها و قابلیتهای اقتصادی و صنعتی این استانها به طرفهای علاقمند مجاری منعکس شده و این امر سبب تقویت ارتباطات بین دو کشور خواهد گردید.  

آقای رجبی یزدی سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از موفقیت و رضایت از سفر هیات مجاری به کشورمان، اظهار داشت که تقویت همکاریهای استانی در دستور کار سفارت جمهوری اسلامی ایران قرار داشته و در این راستا اخیرا هیات تخصصی از شهرداری شیراز به شهر پچ سفر نموده و در خصوص مدیریت شهری مذاکرات مثبتی با شهرداری پچ انجام شده است. همچنین تلاشهائی در جهت برقراری پرواز مستقیم بین تهران و بوداپست و تقویت همکاریهای دانشگاهی در جریان است. حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب مجارستان و هفته فرهنگ ملل نیز در این راستا قابل بیان می باشد.

 


٢٠:٣٦ - 1396/02/17    /    شماره : ٤٥٣٥٩٠    /    تعداد نمایش : ٨٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران