گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > معرفی کتاب آموزش جامع زبان فارسی


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی کتاب

معرفی کتاب آموزش جامع زبان فارسی

                                    بسمه تعالی

                                                                                                            معرفی کتاب "آموزش جامع زبان فارسی"

در نشست اعضای گروه دوستی ایران و مجارستان در محل خانه ملل بوداپست ، کتاب " آموزش جامع زبان فارسی " معر فی گردید. در این نشست که با استقبال گسترده اعضای گروه همراه بود ، سفیر جمهوری اسلامی ایران به اهمیت دیپلماسی عمومی در ایجاد ارتباط مردم با مردم اشاره نموده و نقش زبان دراین رابطه را به عنوان کلید و دریچه ارتباط متقابل ، انتقال تجریه ، دانش و آگاهی و همچنین آگاه سازی متقابل از فرهنگ ، تمدن و میراث کهن دو کشور را تشریح نمود.

آقای غلامعلی رجبی یزدی در ادامه از تلاش های صورت گرفته از سوی خانم دکتر نمت و خانم دکتر اسماعیلی قدردانی کرده و اهتمام دو استاد برگزیده زبان فارسی در تهیه این کتاب و گسترش زبان فارسی در مجارستان را تاثیرگذار و با اهمیت توصیف کرد.

سرکار خانم دکتر نمت نیز ضمن معرفی کتاب خود ، از همکاری و حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در تدوین این کتاب قدردانی کرده و به سئوالات حاضرین در رابطه با محتوی کتاب ، نحوه تدوین ، نقش آن در فراگیری زبان فارسی و... پاسخ گفت.

شایان ذکر است مولف در این کتاب 450 صفحه ای ، تلاش نموده تا در دو بخش تحت عنوان " آموزش جامع زبان فارسی معاصر" به علاقمندان فراگیری زبان فارسی کمک کند تا آنان بتوانندبصورت روان و کاربردی به زبان آموزی بپردازند. در این کتاب علاوه بر بکارگیری متون ساده و روزمره، نگارنده به برخی جملات ساده، خبری، پرسشی، شرطی، مرکب، نقل قول و ... در زمانهای گذشته ،حال و آینده اشاره نموده است .

از ویژگی های کتاب می توان روان نویسی،کارکردی و بیان ساده نام برد . استفاده از تصاویر و نوشتار بصورت همزمان به دو زبان فارسی و مجاری،توانسته است درک بهتری از مفاهیم موجود در کتاب را برای خوانندگان ایجاد نماید .

تدوین کتاب به نوعی مشخص‌کردن نکات آموزشی درحوزه های دستور، واژه وکارکرد،برای دو سطح مقدماتی و پیشرفته است . امری که خلاء آن در مجارستان به دلیل کمبود منابع احساس می شد و مولف با توجه به همین کمبود منابع تلاش نموده تا برای تدوین کتاب چارچوب های آموزشی دو کشور ایران و مجارستان را مورد بررسی و واکاوی قرارداده و برهمین اساس نیز مطالب را به رشته تحریردرآورده است.

اگرچه مخاطب کتاب،زبان آموز فارسی است لیکن قابلیت آن به نحوی است که مطالعه آنبرای مدرسین و افرادی که به نوعی در گسترش زبان فارسی سهیم می باشند، مفید خواهد بود .

سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از مولفین و حمایت از انتشار کتاب"آموزش جامع زبان فارسی" اظهار امیدواری می نماید چاپ و انتشار این کتاب ، زمینه مناسب برای گسترش زبان فارسی در مجارستان را فراهم  سازد.


١٣:١٩ - 1396/11/17    /    شماره : ٤٩٩٢٠٢    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران